6. Sınıf Matematik: Açıklık TEST - 1


Açıklık konusu 6. Sınıf Matematik test soruları. Online 6. Sınıf Matematik Açıklık Konusu test için her sorunun 1 dakika süresi vardır. Aşağıdaki testi belirtilen süre içerisinde çözdükten sonra en aşağıda bulunan "cevapları kontrol et" butonuna tıklayarak yaptığın doğru - yanlış sayısı, cevaplar ve aldığın puanı görebilirsin.


logo
6. Sınıf Matematik: Açıklık TEST - 1
1.
Aşağıdaki tabloda İnci’nin hafta içi boyunca çözdüğü soru sayıları verilmiştir.Buna göre İnci’nin çözdüğü soru sayılarının açıklığı kaçtır?
Doğru Cevap: "A" 43
Soru Açıklaması
2.


Buna göre kantinin fiyatlarının açıklığı kaçtır?
Doğru Cevap: "D" 2,5
Soru Açıklaması
3.
1, 12, 3, 27, 4, 6,

Yukarıdaki veri grubunun açıklığı kaçtır?
Doğru Cevap: "A" 26
Soru Açıklaması
4.
Bir veri grubunda açıklığın az olması veriler arasındaki farklılaşmanın az, açıklığın fazla olması veriler arasındaki farklılaşmanın fazla olduğunu gösterir.Bu tabloya göre hangi öğrencinin çözdüğü soru sayısındaki açıklık daha azdır?
Doğru Cevap: "B" Talha
Soru Açıklaması
5.
Aşağıdaki tabloda bir şirketin ilk altı aylık gelir durumu verilmiştir.Şirketin gelirlerinin açıklığı Haziran ayındaki gelirle değişmediğine göre, haziran ayında kaç TL gelir elde edilmiş olamaz?
Doğru Cevap: "D" 2700
Soru Açıklaması
6.
Aşağıdaki grafik bir mağazada satılan pantolon ve ayakkabının yılın son dört ayındaki satış sayıları gösterilmiştir.Buna göre hangi ay pantolon ve ayakkabının satış sayılarının açıklığı en fazladır?
Doğru Cevap: "D" Aralık
Soru Açıklaması
7.
Aşağıdaki tabloda beş kişiden dördünün dart turnuvadasında aldıkları puanlar verilmiştir.Puanların açıklığı 30 olduğuna göre Yahya dört turnuvasından kaç puan almış olabilir?
Doğru Cevap: "A" 90
Soru Açıklaması
8.
12, 9, 15, 20, 8, x, 18, 13 sayıları ile verilen sayı dizisinin açıklığı 16 olduğuna göre, x in alabileceği değerler toplamı kaçtır?
Doğru Cevap: "D" 28
Soru Açıklaması
9.
3, 8, 11, 7, 5, 18, 15, 13 sayı dizisinin aralığı açıklığı kaçtır?
Doğru Cevap: "A" 15
Soru Açıklaması
10.
12, 14, 18, 20, 10, 9, 8, 17, 16 yukarıdaki veriler bir grupta bulunan kişilerin yaşları olduğuna göre, bu verilerin açıklığı kaçtır?
Doğru Cevap: "C" 12
Soru Açıklaması
TEST BİTTİ.
CEVAPLARINIZI KONTROL EDİNİZ.
TEST HAKKINDA YORUM YAPABİLİRSİNİZ.